29
04.2020

Dlaczego parapety ceramiczne?

Wykańczanie domu to etap, na którym można natknąć się na przysłowiowe „schody”. W natłoku szczegółów, o których trzeba pamiętać, łatwo coś przeoczyć. Żeby było nieco łatwiej, podpowiadamy jak dobrać najlepsze parapety zewnętrzne. Ochronią naszą elewację przed zalaniem, a oprócz tego pięknie ozdobią ścianę budynku. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na kafle ceramiczne.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów parapetów zewnętrznych. Występują w aluminiowej, drewnianej, stalowej, konglomeratowej czy kamiennej wersji. I choć wszystkie pełnią te same funkcje zabezpieczające ściany budynku przed zawilgoceniem, różnią się między sobą właściwościami. Za najbardziej trwałe, a wielu przypadkach także za najładniejsze, uznaje się np. płytki ceramiczne.

Trwały jak… ceramika!

Ich producenci, zachwalając zalety wyrobu sugerują, że ten element wykończeniowy okna i elewacji może nam z powodzeniem posłużyć przez kolejne kilkaset lat. Można temu dawać wiarę lub nie, ale fakty są takie, że ceramika to bardzo solidny materiał i wdzięczne tworzywo do obróbki.

Polskie firmy zajmujące się ręcznym wytwarzaniem szkliwionych kafli zewnętrznych, tacy jak Ceram-Zet, wskazują często na powiązania branży z przedwojenną tradycją sztuki użytkowej. W 20-leciu międzywojennym ceramika przeżywała w Polsce swój renesans, a dekoracyjne płytki zdobiły każdą elegancką kamienicę. Opracowane wówczas metody wypalania oraz szkliwienia do teraz stanowią zbiór cennych wskazówek. W tym sensie dzisiejsi producenci ręcznie wykonanych płytek ceramicznych wiele zawdzięczają dawnym rzemieślnikom.

Zalety parapetów ceramicznych

Płytki ceramiczne posiadają u nas nie tylko bogatą tradycję. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim walorom estetycznym oraz konkretnym właściwościom. Parapety zewnętrzne tego typu są bowiem nie tylko trwałe, o czym wspominaliśmy, ale i niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak: słońce, wiatr, deszcz czy śnieg. Nie zmieniają swojego wyglądu ani właściwości również przy minusowych temperaturach.

Dodatkową zaletą, która nie umknie uwadze tych, którzy nie przepadają za majsterkowaniem, jest szybki i prosty montaż płytek.

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej