24
07.2020

Jak dbać o parapety ceramiczne (klinkierowe)?

Parapety ceramiczne (klinkierowe) powstają dzięki spieczeniu odpowiednio dobranych surowców. Klinkier jest efektem poddania gliny (w naszym przypadku świętokrzyskiej) precyzyjnej obróbce, w trakcie której następuje jej formowanie, suszenie i wypalanie. Płytki parapetowe mogą być szkliwione lub matowe. Zastosowanie tradycyjnych metod rzemieślniczych pozwala nadać temu tworzywu charakterystyczne właściwości, takie jak twardość, bardzo niską nasiąkliwością i odporność na czynniki zewnętrzne

Przydatne w architekturze zewnętrznej domu

Płytki ceramiczne są wysoce odporne na ścieranie i nie ulegają zmatowieniu czy odkształceniu pod wpływem czynników atmosferycznych (mrozu, promieni słonecznych czy też deszczu). Ze względu na swoją niską nasiąkliwość są one popularnym wyborem, gdyż ich struktura zapobiega wnikaniu brudu i wilgoci. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu wspomagają odprowadzanie wody deszczowej i chronią elewację przed zawilgoceniem.

W jaki sposób zapewnić im należytą pielęgnację?

Już sam proces obróbki gliny zapewnia trwałość i doskonałą użytkowość parapetów, co nie oznacza, że nie warto na bieżąco doglądać ich stanu. Szkliwione parapety ceramiczne wystarczy właściwie regularnie przecierać mokrą gąbką.. Skorzystajmy również z podręcznych myjek ciśnieniowych, dzięki którym para wodna dotrze w niedostępne miejsca i dokładniej oczyści powierzchnię. Matowe parapety wymagają nieco więcej troskliwości, szczególnie o wystawie północnej. W przypadku pojawienia się mchu lub wykwitów solnych wybierzmy dostępne na rynku koncentraty do czyszczenia klinkieru (pamiętajmy przy tym o stosowaniu się do zaleceń na opakowaniu) bądź też zaufajmy tradycyjnej metodzie i wytrzyjmy zabrudzenia szczotką, a podokiennik spłuczmy ciepłą wodą.

Profesjonalny montaż zapewnia jakość na lata

Korzystając z usług profesjonalnych firm budowlanych, płytki parapetowe (klinkierowe) nie tylko zyskają niepowtarzalny wygląd (zostaną prawidłowo ułożone) ale również dzięki zastosowaniu podczas montażu przeznaczonych do tego fug i klejów zapewnią bezproblemową eksploatację. Dzięki temu parapet ceramiczny będzie doskonałym dopełnieniem przestrzeni wokół domu.

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej