10
05.2023

Jak dobrać kolor parapetu zewnętrznego

Aranżacja kolorystyczna elewacji tylko z pozoru jest prostym zadaniem. Zmieniające się trendy, różnorodność odcieni parapetów oraz kilka utartych przez lata zasad, z których spora część odeszła już do lamusa — to wszystko sprawia, że z punktu widzenia konsumenta mamy do czynienia z nieoczywistym wyzwaniem. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać kolor płytki parapetowej, tak aby dom prezentował się estetycznie przez długie lata po montażu bez wpływu na panujące trendy kolorystyczne.

Jak dobrać kolor parapetu — od czego zacząć?

Bez względu na to, jaki rodzaj płytki parapetowej wybierzesz, ogromną rolę dla ogólnej estetyki elewacji odgrywa jej kolorystyka. Nie wystarczy jednak dopasowanie parapetu do barwy profili okiennych. W tym przypadku trzeba spojrzeć nieco szerzej. Czym zatem się kierować planując montaż parapetów zewnętrznych? Oczywiście – kolor okien jest tu decydujący – możemy dopasować kolor parapetów aby współgrał z oknami lub odwrotnie, stworzyć uzupełniające się połączenie kontrastujących barw. Poza tym należy wziąć pod uwagę kolor dachówki oraz barwę elementów dekoracyjnych: obramowań, cokołu, drzwi, rynien itp. Nie bez znaczenia jest także odcień ścian, który powinien być neutralny i współgrać z pozostałymi elementami.

Postaw na minimalizm!

Wybierając Farby do parapetów zewnętrznych, nie warto zbytnio szaleć. Swego rodzaju kanon architektoniczny wskazuje, że projektując elewację należy ograniczyć się dwóch lub trzech barw — dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się w większości domów, jest połączenie jasnych ścian oraz nieco ciemniejszej płytki parapetowej i dachówki.


Trendy kolorystyczne zmieniają się ale podstawowe zasady pozostają niezmienne. Przy elewacji warto postawić na kolory naturalne: biele, beże, brązy, szarości, czernie oraz odcienie zieleni – takie odcienie zawsze dobrze wyglądają i nie znudzą się mimo biegu lat. Wybór należy do nas – czy wolimy chłodne lub ciepłe barwy – efekt na pewno będzie udany.


Jeśli czeka Cię Montaż płytek parapetowych parapetów zewnętrznych, jesteś we właściwym miejscu! Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na płytki parapetowe — u nas znajdziesz szeroki wybór płytek ceramicznych, które nadadzą szlachetny charakter każdej elewacji. Warto również skorzystać z naszego Konfigurator płytek parapetowcyh, gdzie w szybki sposób zobaczysz przybliżony efekt kolorystyczny. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej