31
08.2020

Jak poprawnie wymierzyć parapet zewnętrzny?

Parapety zewnętrzne spełniają ważną rolę w zabezpieczeniu i pielęgnacji elewacji naszych budynków. Stanowią one ochronę przed spływającą wodą deszczową, która może uszkodzić ściany powodując ich zawilgocenie. Dodatkowo służą one jako bariera termiczna nie pozwalając, aby ciepło uciekało z naszych pomieszczeń. Nie zapominajmy przy tym o ich walorach estetycznych, szczególnie zewnętrzne parapety ceramiczne (klinkierowe) będą wyjątkową i trwałą ozdobą naszych okien.

Aby efekt końcowy odpowiadał wizualnie Państwa oczekiwaniom, należy zadbać o profesjonalny montaż podokienników, który opiera się na dokładnych pomiarach.

Jak wygląda pomiar parapetu ceramicznego (klinkierowego) zewnętrznego i jego montaż?

1. Aby obliczyć ilość potrzebnych płytek należy zmierzyć długość wnęki okiennej. Dokonując pomiaru, uwzględniamy dodatkowo około 4-5 cm z każdej strony (1 sztuka płytki więcej do wnęki okiennej) co pozwala na odpowiednie zakotwiczenie boków podokiennika w ścianie.

2. Jeśli chodzi o dopasowanie długości potrzebnej płytki, należy zmierzyć głębokość wnęki okiennej. Podokiennik powinien być wysunięty za fasadę budynku na około 3 – 5 cm, co umożliwi bezpośrednie spływanie wody deszczowej na grunt.

3. Po przygotowaniu podłoża pod płytki klinkierowe poziomujemy podokiennik: Umieszczamy płytki pod nachyleniem 10 do 30º w stosunku do podłoża aby zapewnić w ten sposób swobodny odpływ wody opadowej.

4. Płytki ceramiczne łączymy przy pomocy właściwych zapraw klejących.

5. Korzystając ze specjalnych fug silikonowych do płytek ceramicznych zapewniamy dzięki ich elastycznym właściwościom pełne wypełnienie szczelin. Ich mrozoodporność wzmacnia dodatkowo trwałość podokiennika linkierowego na czynniki pogodowe.

Wyspecjalizowane firmy z wieloletnim doświadczeniem na rynku zadbają nie tylko o dobre osadzenie i nachylenie parapetu ceramicznego zewnętrznego (dzięki precyzyjnym pomiarom i odpowiedniemu ułozeniu płytek klinkierowych) ale i zabezpieczą całą konstrukcję, tak aby podokienniki mogły służyć Państwu przez wiele lat i stanowić doskonałe wizualne uzupełnienie architektury Państwa domu.

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej