08
02.2019

Jaki parapet zewnętrzny wybrać? | Ceramzet

Przygotowując się do budowy lub remontu domu, należy zastanowić się między innymi nad wyborem odpowiedniego parapetu. Ten niezwykle niepozorny element w praktyce odgrywa jednak bardzo istotną rolę. Na jaki materiał wykonania należy się zdecydować i na co zwrócić uwagę, aby sprawdzał się przez długi czas, pozostając w niezmienionej formie?

Estetyczne i funkcjonalne parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne pełnią ważną funkcję, a mianowicie zabezpieczają ściany budynku przed zamoknięciem. Warto rozważyć zakup parapetu, skupiając się przede wszystkim na materiale, z którego został wykonany. Parapet znajdujący się po zewnętrznej części domu powinien być odporny na wilgoć, a także na bardzo wysoką i niską temperaturę powietrza. Jednocześnie musi charakteryzować się walorami dekoracyjnymi i pasować kolorystycznie do elewacji domu.

Trwałe parapety wykonane z ceramiki

Na polskim rynku istnieje szeroka paleta surowców przeznaczonych do produkcji parapetów, między innymi PCV, drewno, a także stalowa lub aluminiowa blacha. Jednym z najchętniej wybieranych materiałów do parapetów zewnętrznych pozostają jednak płytki klinkierowe. Elementy zwane również ceramicznymi charakteryzują się odpornością na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, między innymi na opady deszczu i śniegu, na porywisty wiatr czy intensywne promienie słoneczne. Ponadto kształtka klinkierowa to materiał ciężki i trwały, dzięki czemu może posłużyć jako ochrona ścian domu przez naprawdę długie lata.

Płytki klinkierowe w wersji szkliwionej są dodatkowo niezwykle odporne na wszelkie zabrudzenia a także łatwe w utrzymaniu w czystości. Olbrzymią zaletą płytek klinkierowych jest ich dostępność w bardzo wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dopasować je do zewnętrznych elementów budynku, takich jak rynny, drzwi czy okna. Materiał można bez problemu zamówić w odcieniach brązu, zieleni, czerni, szarości czy bieli. Wybór jest zatem właściwie nieograniczony.

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej