11
05.2022

Jakie płytki na parapet są najlepsze?

Funkcjonalność, trwałość, a może niebanalna estetyka? Każdy z nas przyjmuje nieco inne kryteria podczas wyboru płytek na parapet zewnętrzny. Możliwości jest wiele, a decyzja ta wcale nie należy do najłatwiejszych. Począwszy od propozycji z konglomeratu i naturalnego kamienia, aż po klasyczny klinkier, który doskonale sprawdzi się w praktycznie każdej wnęce okiennej. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru oraz dlaczego czasem najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze.

Parapety zewnętrzne klinkierowe — najlepsze płytki

Czym powinien charakteryzować się dobry parapet zewnętrzny? Jak wspominaliśmy, kryteriów jest kilka, a każdy klient zwróci uwagę na nieco inny aspekt użytkowania tego typu elementów. Ich podstawową funkcją jest odprowadzanie wody oraz wilgoci z okna, tak by nie ściekała po krawędzi elewacji. Poszczególne opcje oferują różne parametry użytkowe, z reguły radząc sobie nieco lepiej w pewnych aspektach, by w innych z kolei ustępować swoim odpowiednikom. Kwestia estetyki jest oczywiście najbardziej indywidualna.

Płytki klinkierowe to zdecydowanie najbardziej wszechstronny wybór. Parapet zewnętrzny z tego materiału nie nasiąka wilgocią, dzięki czemu dobrze sprawdza się w skrajnych temperaturach. Dodatkową zaletą jest także odporność na ścieranie, dzięki czemu na dłużej zachowa on swoje pierwotne walory wizualne. Duża swoboda podczas montażu w połączeniu z dostępnością różnych rozmiarów płytek to dodatkowe korzyści płynące z tego rozwiązania.

Co z wyglądem? Szeroka gama dostępnych wariantów kolorystycznych sprawia, że bez problemu dopasujesz wybrany model do estetyki całej elewacji. Choć realizacje ceramiczne zazwyczaj utożsamiane są z klasyczną stylistyką, tak naprawdę są one niezwykle uniwersalne.

Mądry wybór na lata!

Jeśli szukasz najlepszej oferty klinkierowych parapetów zewnętrznych, koniecznie sprawdź naszą kolekcję produktów, która czeka na Ciebie na naszej stronie internetowej. Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi doradcami już teraz!

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej