24
06.2022

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Budowa lub remont domu to niekończące pasmo decyzji — siłą rzeczy zatem zazwyczaj skupiamy się na jednych aspektach, by nieco mniej uwagi poświęcać innym. Wybór parapetów zewnętrznych i wewnętrznych niestety często należy do tej drugiej kategorii. Jest to błąd — jakość oraz dopasowanie tego typu elementów ma ogromne znaczenie dla trwałości całej elewacji. Poniżej podpowiadamy, co warto wiedzieć przed zakupem oraz jak tego rodzaju decyzje wpłyną na ostateczny efekt.

Kupujemy parapet — co warto wiedzieć o modelach zewnętrznych i wewnętrznych?

Nie oszukujmy się — wygląd dla większości z nas zawsze będzie najważniejszym kryterium, szczególnie jeśli mowa o dość wyróżniającym się elemencie elewacji (lub wnętrza w przypadku modeli wewnętrznych). Oczywiście jest to kwestia bardzo subiektywna. Zazwyczaj jednak zaleca się zachowanie spójnej kolorystyki, tak by barwa elementu pasowała do okrycia dachowego oraz cokołu.

Nie mniej istotne znaczenia ma jednak materiał, z którego wykonano parapet. W przypadku modeli zewnętrznych najpopularniejsze rozwiązania to klinkier, aluminium, PVC lub stal. Wewnętrzne realizacje z kolei często wykorzystują drewno, naturalny kamień lub konglomerat. Najważniejsze parametry to bez wątpienia odporność na czynniki atmosferyczne (wilgoć, światło i temperaturę), korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest także montaż — odpowiednie dopasowanie oraz instalacja to w pewnym sensie “być albo nie być” dla tego typu elementów.

Warto również zwrócić uwagę na renomę i wiarygodność producenta oraz szeroko rozumiany stosunek jakości do ceny produktu. Atrakcyjne okazje zawsze są mile widziane, jednak inwestując w elementy sprawdzonych producentów z reguły możesz liczyć na znacznie lepsze parametry użytkowe oraz dłuższą żywotność, nawet porównując do tego samego segmentu produktów.

Parapety zewnętrzne — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po więcej przydatnych wskazówek odnośnie parapetów (wewnętrznych i zewnętrznych) zapraszamy do sprawdzenia pozostałych artykułów dostępnych w naszym serwisie. Masz pytania? Skontaktuj się z nami już teraz!

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej