13
07.2020

Jak wyczyścić parapet zewnętrzny po zimie?

Parapety zewnętrzne stanowią jeden z ważniejszych elementów zabudowy okien. Ale czy rzeczywiście wiemy, w jakim celu są one montowane i dlaczego warto je pielęgnować? Z technicznego punktu widzenia podokienniki zapewniają dodatkową ochronę termiczną, a dzięki swojemu spadkowi pozwalają efektywnie odprowadzić wodę deszczową, która mogłaby uszkodzić elewację budynku. Z estetycznego punktu widzenia są one elementem ozdobnym i wyróżniającym design naszego domostwa.

Sposoby czyszczenia zewnętrznych parapetów ceramicznych

Pochylmy się dzisiaj nad trwałym budulcem, jakim jest klinkier i zastanówmy się, jak po zimie zatroszczyć się o dobry wygląd wykonanych z niego podokienników. Klinkier jest szczególnie wdzięcznym tworzywem, jeśli chodzi o zewnętrzne parapety ceramiczne, gdyż dzięki optymalnemu procesowi wypalania staje się bardziej odporny na działanie takich czynników jak słońce, mróz czy deszcz. Decydując się na szkliwione płytki ceramiczne, które dzięki swojej gładkiej powierzchni można łatwo pielęgnować, wystarczą nam właściwie miękka gąbka i woda, by wyczyścić pojawiające się zabrudzenia. Nieco bardziej należy skupić się na czyszczeniu fugi - do tego celu najlepiej użyć szczotki i wody. Dobrze sprawdzi się soda (poleca się również podręczne myjki parowe). Oczywiście, można również skorzystać ze specjalistycznych preparatów i past do czyszczenia płytek ceramicznych (np. w celu usunięcia sadzy). Dzięki takiej pielęgnacji utrzymamy blask naszych podokienników po okresie zimowym.

Regularne doglądanie to klucz do długoletniego użytkowania

Dzięki profesjonalnemu montażowi i wysokogatunkowym materiałom, które poddane zostają właściwej obróbce technicznej, możemy sprawić, że zewnętrzne parapety ceramiczne będą nam długo służyć i zachwycać swoją funkcjonalnością. Aby jednak cieszyć się nimi przez wiele lat, warto od samego początku zadbać o ich pielęgnację, korzystając z domowych sposobów czy też inwestując w profesjonalne preparaty. Niezależnie od pory roku należy doglądać ich stanu technicznego, aby ewentualne zmiany w strukturze wywołane między innymi czynnikami pogodowymi na trwałe nie uszkodziły naszych podokienników.

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej