21
01.2019

Rola parapetu w izolacji cieplnej domu

Funkcje parapetów zewnętrznych nie ograniczają się jedynie do kwestii estetycznych, ale obejmują również ważne aspekty techniczne – prawidłowo zamontowany parapet to kluczowy element każdej instalacji mającej na celu ocieplenie domu. Warto więc zakupić wysokogatunkowe materiały oraz postawić na staranne przeprowadzenie prac montażowych. Dzięki temu instalacja cieplna będzie trwała i zachowa swoje właściwości przez wiele lat.

Podstawowe funkcje zewnętrznych parapetów w systemach izolacyjnych

Aby instalacja cieplna realizowała wszystkie swoje zadania, należy zwrócić szczególną uwagę na drobne detale, które tylko pozornie wydają się nieistotne, a w rzeczywistości mogą przesądzić o skuteczności zamontowanego systemu. Jedno z problematycznych miejsc dla budowlańców stanowi krawędź łącząca okno z parapetem. Podstawowe zadanie parapetów zewnętrznych to właściwe odprowadzanie wody, dzięki czemu izolacja cieplna nie ulega zawilgoceniu i jest chroniona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi (np. deszcz, mróz, promienie słoneczne). W sytuacji gdy chcemy, by parapet spełniał te funkcje, podczas montażu musimy zadbać o takie elementy jak szerokość parapetu (powinien wystawać kilka centymetrów poza mur) oraz jego nachylenie (woda powinna swobodnie spływać poza elewację budynku). Tak zamocowane parapety zapobiegną uszkodzeniu izolacji i zagwarantują jej szczelność.

Rodzaj parapetu a izolacja cieplna

Kluczową rolę w zakresie systemów izolacyjnych odgrywa nie tylko sposób montażu parapetu, ale też surowiec, z którego został wykonany. Klienci mogą wybierać spośród wielu produktów zróżnicowanych pod względem ceny, kolorów i właściwości. Ostatnio jednak dużą popularność zyskują zwłaszcza płytki parapetowe, inaczej nazywane ceramicznymi czy klinkierowymi. Mimo że są droższe niż np. parapety stalowe, klienci chętnie montują je w swoich domach. Za największy atut parapetów ceramicznych należy uznać ich odporność na skrajne warunki pogodowe (w tym na mróz). Ponadto prezentują się elegancko i nowocześnie, w związku z czym świetnie korespondują z różnymi stylami architektonicznymi.

Eleganckie parapety na pokolenia Eleganckie parapety na pokolenia

Kontakt z nami:

+48 91 3178 498 +48 510 105 377 biuro@ceramzet.pl

CeramZet
Dębostrów 49B 72-015 Police

Strona używa cookies Dowiedz się więcej